Rozwój Chrześcijanina

Chrześcijańskie wychowanie jest bardzo ważne dla służby w kościele i pomaga we wzroście i osiąganiu duchowej dojrzałości nowych wierzących. Autor tej lekcji daje wskazówki tym, którzy chcieliby pomóc innym w duchowym rozwoju i wzrastaniu. Zwraca też uwagę na ich własną potrzebę zdobywania większej wiedzy i poznania. Kładzie nacisk na współzależności, jakie istnieją we wspólnocie chrześcijańskiej. Osoby dopiero co nawrócone potrzebują wskazówek i zachęty, podczas gdy dojrzali chrześcijanie powinni uczyć i opiekować się innymi w celu ich duchowego wzrostu.

W tej lekcji przekonasz się, że aby dojść do dojrzałości duchowej trzeba się karmić i rozwijać. Dowiesz się też, co jest potrzebne do zapewnienia duchowego rozwoju.

W tej lekcji nauczysz się, że ostatecznym celem duchowego rozwoju jest osiągnięcie podobieństwa do Chrystusa. Dowiesz się o tym, czego Biblia naucza o poszczególnych elementach składających się na ten process. To, czego nauczysz się z tej lekcji okaże się cenne, kiedy będziesz pomagał innym w osiąganiu duchowej dojrzałości.

W tej lekcji dowiesz się, że czynienie uczniami jest Bożą metodą wychowywania nowych wierzących i zobaczysz, że środkami, którymi Bóg się posługuje jest Kościół, duszpasterze i Duch Święty. Odkryjesz, że istnieją formalne i nieformalne sposoby pielęgnowania rozwoju duchowego.

W tej lekcji dowiesz się, w jaki sposób ludzie poznają, że uczenie się to odkrywanie prawdy i stosowanie jej w tym celu, aby dokonywać odpowiednich zmian w swoim postępowaniu.

W tej lekcji dowiesz się, jak pomagać uczącym się, aby się rozwijali i wykorzystywali swoje możliwości.

W tej lekcji poznasz nieformalne metody chrześcijańskiego wychowania. Zobaczysz wartość nauczania poprzez wzajemne oddziaływanie i identyfikowanie. Dowiesz się też jakie znaczenie mają poszczególne modele wychowania w chrześcijańskim nauczaniu.

W tej lekcji będziesz studiować jak uczyć, zobaczysz jakie odkrycia niesie ze sobą studiowanie Biblii, a także nauczysz się, jak przeprowadzić indukcyjne studium biblijne i jak zaplanować ciekawe spotkanie nauczające.

Ta lekcja poświęcona jest wychowaniu, jakie odbywa się w domu. Celem tego wychowania jest pomoc indywidualnym osobom w osiąganiu dojrzałości na podobieństwo Chrystusa.

W tej lekcji omówimy znaczenie małych grup, jak zaspokajają one duchowe potrzeby innych. Nauczysz się jak zorganizować spotkania grupowe. Przekonasz się, że grupy dają okazję do nauczenia się czegoś od innych ludzi, a także pomagają im w duchowym wzroście.

W ostatniej lekcji tego kursu zajmiemy się wychowawczą działalnością kościoła. Odkryjesz, w jaki sposób wspólnota w kościele może pomóc ci w osiągnięciu duchowej dojrzałości i jak może przygotować cię do pomagania innym w ich duchowym rozwoju.