Rozwój Chrześcijanina

 

Rozwój Chrześcijanina
Chrześcijańskie wychowanie jest bardzo ważne dla służby w kościele i pomaga we wzroście i osiąganiu duchowej dojrzałości nowych wierzących. Autor tej lekcji daje wskazówki tym, którzy chcieliby pomóc innym w duchowym rozwoju i wzrastaniu. Zwraca też uwagę na ich własną potrzebę zdobywania większej wiedzy i poznania. Kładzie nacisk na współzależności, jakie istnieją we wspólnocie chrześcijańskiej. Osoby dopiero co nawrócone potrzebują wskazówek i zachęty, podczas gdy dojrzali chrześcijanie powinni uczyć i opiekować się innymi w celu ich duchowego wzrostu.
 
Przejrzyj/Pobierz cały Dokument Kursu
Przejrzyj/Pobierz tekst Wprowadzenie
 
Lekcja 1: Życie i jego rozwój
W tej lekcji przekonasz się, że aby dojść do dojrzałości duchowej trzeba się karmić i rozwijać. Dowiesz się też, co jest potrzebne do zapewnienia duchowego rozwoju.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 2: W kierunku dojrzałości
W tej lekcji nauczysz się, że ostatecznym celem duchowego rozwoju jest osiągnięcie podobieństwa do Chrystusa. Dowiesz się o tym, czego Biblia naucza o poszczególnych elementach składających się na ten process. To, czego nauczysz się z tej lekcji okaże się cenne, kiedy będziesz pomagał innym w osiąganiu duchowej dojrzałości.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 3: Pomoc w rozwoju chrześcijanina
W tej lekcji dowiesz się, że czynienie uczniami jest Bożą metodą wychowywania nowych wierzących i zobaczysz, że środkami, którymi Bóg się posługuje jest Kościół, duszpasterze i Duch Święty. Odkryjesz, że istnieją formalne i nieformalne sposoby pielęgnowania rozwoju duchowego.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 4: Odkrywanie i działanie
W tej lekcji dowiesz się, w jaki sposób ludzie poznają, że uczenie się to odkrywanie prawdy i stosowanie jej w tym celu, aby dokonywać odpowiednich zmian w swoim postępowaniu.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 5: Rozwijanie się i uczenie
W tej lekcji dowiesz się, jak pomagać uczącym się, aby się rozwijali i wykorzystywali swoje możliwości.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 6: Jaki nauczyciel – taki uczeń
W tej lekcji poznasz nieformalne metody chrześcijańskiego wychowania. Zobaczysz wartość nauczania poprzez wzajemne oddziaływanie i identyfikowanie. Dowiesz się też jakie znaczenie mają poszczególne modele wychowania w chrześcijańskim nauczaniu.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 7: Kierowanie procesem uczenia się
W tej lekcji będziesz studiować jak uczyć, zobaczysz jakie odkrycia niesie ze sobą studiowanie Biblii, a także nauczysz się, jak przeprowadzić indukcyjne studium biblijne i jak zaplanować ciekawe spotkanie nauczające.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 8: Rozwój dziecka w rodzinie
Ta lekcja poświęcona jest wychowaniu, jakie odbywa się w domu. Celem tego wychowania jest pomoc indywidualnym osobom w osiąganiu dojrzałości na podobieństwo Chrystusa.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 9: Rozwój w grupach
W tej lekcji omówimy znaczenie małych grup, jak zaspokajają one duchowe potrzeby innych. Nauczysz się jak zorganizować spotkania grupowe. Przekonasz się, że grupy dają okazję do nauczenia się czegoś od innych ludzi, a także pomagają im w duchowym wzroście.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Lekcja 10: Rozwój członków w kościołach
W ostatniej lekcji tego kursu zajmiemy się wychowawczą działalnością kościoła. Odkryjesz, w jaki sposób wspólnota w kościele może pomóc ci w osiągnięciu duchowej dojrzałości i jak może przygotować cię do pomagania innym w ich duchowym rozwoju.
 
Przejrzyj/Pobierz wybraną lekcję
 
Słowniczek
 
Przejrzyj/Pobierz Dokument
 
Klucz Odpowiedzi
 
Przejrzyj/Pobierz Dokument
 
Raporty Studenta i Arkusze Odpowiedzi
 
Przejrzyj/Pobierz Dokument